Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

20-12-2012

Karnawał z Babcią i Dziadkiem

  Dnia 26 stycznia b.r. Przedszkole Niepubliczne Nr 1 w Lubaniu zorganizowało bal karnawałowy, podczas którego świętowano także Dzień Babci i Dziadka. Wszystkim dopisywał dobry humor -  co sprzyjało świetnej zabawie.

20-12-2012

Kochana Babciu, Kochany Dziadku

W Akademii Malucha 23 stycznia 2013 roku rozpoczął się cykl uroczystości związanych ze wspólnym świętowaniem Dnia Babci i Dziadka. Każda z grup przygotowała program artystyczny dla swoich cudownych i kochanych gości. Podczas już odbytych spotkań panowała wspaniała atmosfera, pełna radości, uśmiechu jak również "łez od wzruszeń". Mali

19-12-2012

SP4- Marzycielska Poczta

Niekiedy wystarczy
kilka słów
powiedzianych przez telefon,
włożonych w kopertę
wysłanych na adres
kogoś - kto samotność
zna bardzo dokładnie,
na każdej drodze
potyka się o nią.
(…)
chyba najtrudniej
spełnić marzenia
te najbardziej proste’.
ks. Andrzej Buryła

 

18-12-2012

Świąteczny łańcuch życzeń

                                    To był najdłuższy łańcuch świąteczny wykonany przez dzieci z grupy VII w PM nr 5 w Lubaniu. Długość jego wynosiła 56 m. Każde sklejone kółeczko miało być życzeniem lub marzeniem świątecznym. Przedszkolaki uwijały się jak mikołajowe elfy. Na koniec utworzono łańcuchowe koło i każdy mógł po cichu wypowiedzieć swoje świąteczne życzenie.

18-12-2012

10 GRUDNIA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA W SP 4

Aby godnie uczcić Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka przygotowaliśmy w naszej szkole tablice okolicznościowe. Już wcześniej, uczniowie klas piątych i szóstych, realizując na zajęciach historii tematy dotyczące niewolnictwa i myśli doby oświecenia przygotowali plakaty, których tematyką był protest przeciw nierównemu traktowaniu ludzi w przeszłości i dziś.

18-12-2012

Pasowanie na przedszkolaka

                            Ważnym wydarzeniem w PM nr 5 w Lubaniu było pasowanie na przedszkolaka w grupie III. Dzieci w tym dniu prezentowały swoje umiejętności artystyczne. Dla zaproszonych gości- rodziców przedstawiły program słowno-wokalny.  Następnie pani dyrektor pasowała przedszkolaków zaczarowanym ołówkiem. Dzieci otrzymały na pamiątkę dyplomy. Było mnóstwo śmiechu i zabawy.

14-12-2012

V MARATON PISANIA LISTÓW

Ponad 50 lat temu dwie portugalskie studentki wzniosły toast za wolność. Ten prosty gest stał się pretekstem do skazania ich na 7 lat więzienia.

13-12-2012

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Grupa IV bardzo pracowicie spędziła czas w oczekiwaniu na szczególnego gościa.
6 grudnia odbyły się otwarte zajęcia warsztatowe z udziałem Rodziców pod hasłem
,, W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja”.

12-12-2012

JAK TO SIĘ ROBI?

Miesiąc przed świętami dzieci z grupy IV i VI postanowiły sprawdzić u źródeł, jak powstają bombki.

Z wielkim entuzjazmem przyjęły propozycję zorganizowania wycieczki do Złotoryi, gdzie znajduje się fabryka bombek. Na miejscu dzieci obserwowały poszczególne etapy produkcji. Przekonały się, że trzeba włożyć wiele wysiłku i pracy, aby ze szklanych kulek powstały piękne kolorowe bombki. W drodze powrotnej poznały legendę „O kruczej skale”, a potem
z wielkim przejęciem szukały ukrytego złota. Dzieci przywiozły z wycieczki serduszkowe bombki z własnym imieniem i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...