Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-03-2013

Zapachy, kolory, smaki królowały 25 marca w naszej szkole podczas Warsztatów Wielkanocnych zorganizowanych przez panie: Beatę Baczyńską – Smyczek, Elwirę Wojtusik i Justynę Wickiel. Trudno opisać wszystko, co działo się tego popołudnia, ale jedno jest pewne – wszystkie zmysły pracowały na pełnych obrotach.

Zaczęliśmy od powitania naszych gości specjalnych – pani Anny Konarskiej oraz pani Anny Truby, które przyjechały do nas z restauracji hotelu Leliwa w Leśnej, aby podzielić się wiedzą z zakresu dekoracji i nakrycia stołu, a także tworzenia pięknych i ozdobnych jajek nadziewanych przeróżnymi farszami oraz wiosennych, kolorowych i zdrowych kanapek. Pani Anna Konarska zajmuje się kierowaniem kuchnią i restauracją hotelu Leliwa, a więc czerpaliśmy wiedzę z doskonałego źródła, jakim jest jej wieloletnie doświadczenie.
Po wzajemnym powitaniu przystąpiliśmy do podziału na grupy, które miały zająć się pieczeniem babeczek, dekoracją i nakryciem stołu, wykonaniem kanapek i jajeczek. Następnie grupa piekąca babeczki pod przywództwem pani Elwiry i pani Beaty udała się do swojego miejsca pracy, którym była nasza szkolna stołówka, a pozostałe grupy zabrały się do dzieła w sali nr 3 z panią Justyną i gośćmi.
Uczniowie z wielkim zapałem złapali za deseczki i noże, pod okiem pani Anny przygotowywali składniki kanapek, nikt się nie nudził. W tym czasie tuż obok szykowany był piękny stół, efektownie ozdabiany przez dziewczynki, które jednocześnie uczyły się jak prawidłowo ułożyć na stole talerze i sztućce oraz samodzielnie składane na różne sposoby serwetki. A na stołówce nasi cukiernicy nie żałowali mąki i jaj, aby każda upieczona babeczka była dziełem sztuki.
Efekty? Zapraszamy do galerii, chociaż chyba żadne zdjęcia nie są w stanie oddać zapachów i smaków, które doprowadzały wszystkich obecnych oczekujących na konsumpcję do wiosennej euforii :) Piękny stół, bogate w kolory i witaminy kanapki, wielokolorowe jajka, jadalne muchomorki, baranki z kalafiorów, przepiękne i pyszne babeczki - każdy obecny na warsztatach uczeń nabył tego dnia wiele przydatnych umiejętności, które można wykorzystać podczas przygotowań do Wielkanocy w domu.
Dziękujemy jeszcze raz naszym gościom za tak wspaniale zorganizowane warsztaty oraz wszystkim uczestnikom, którzy pracowali z wielkim zapałem i radością. Zapraszamy do nas w przyszłym roku – takie działania warto powtarzać!

J. Wickiel

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...