Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

14-06-2024

Już prawie przedszkolaki

„Piękny świat przemierzasz pomalutku” od września już nie w żłobku, a jako przedszkolak.

11-06-2024

Czy w Lubaniu mieszka Sprawny Dolnoślązaczek?

Rowerzysta/turysta, gimnastyk, piłkarz, lekkoatleta, narciarz/łyżwiarz oraz pływak/wodniak. Czy 175 uczniów z lubańskich podstawówek poradzi sobie z wyzwaniem i zdobędzie wymienione sprawności?

17-06-2024

Dawne dyrektorki z nowymi pomysłami

Przez kolejne pięć lat lubańskimi szkołami podstawowymi zarządzać będą dotychczasowe dyrektorki. Brak zmian na stanowiskach nie przełoży się jednak na brak zmian w zarządzaniu placówkami, ponieważ każda z pań ma ciekawe pomysły na rozwój naszych szkół.

15-06-2024

Zakończenie roku w Żłobku

W piątek miało miejsce pożegnanie żłobkowiczów, którzy od września opuszczają nas i pójdą do przedszkola. Z tej okazji dzieci wystąpiły na scenie na ogródku przedszkolnym, zatańczyły oraz mówiły wierszyk. Po występie dzieci dostały dyplomy oraz prezenty. Na koniec maluszki mogły poskakać na dmuchańcach, zjeść pyszne ciasto oraz uczestniczyć z rodzicami w różnych zabawach.

14-06-2024

Weź udział w konkursie „Generacja V4” i zdobądź grant na realizację swoich pomysłów!

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki ogłosił nabór do drugiej edycji programu minigrantów „Generacja V4” w 2024 roku. To wyjątkowa okazja dla osób w wieku 12-30 lat, aby zrealizować autorskie projekty wspierające wymiany międzynarodowe i aktywność obywatelską.

13-06-2024

„Edukacja z wojskiem”

Dnia 10 czerwca uczniowie SP1 (z klas siódmych i ósmej) uczestniczyli w warsztatach w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Podczas trzygodzinnego spotkania młodzież została wyposażona w treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się, m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia czy nawykami udzielania pomocy. „Edukacja z wojskiem” to projekt edukacyjno-obronny przygotowany oraz realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

12-06-2024

Próby na zakończenie roku.

Dzieci ze starszej grupy żłobkowej przygotowują się na pierwsze występy na zakończenie roku w żłobku. Ćwiczą starannie cały przygotowany repertuar.

12-06-2024

Zabawa – piłki na taśmie

Często nie trzeba wiele aby zachęcić dziecko do aktywnej zabawy. Wystarczy tylko taśma i plastikowe nie duże piłki. To bardzo atrakcyjna zabawa dla dzieci, maluszki uczą się kolorów oraz układania według wzoru. Piłki możemy turlać, rzucać, podrzucać oraz przyklejać na taśmę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...