Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

13-05-2024

Dzień Biblioteki

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który obchodziliśmy 8 maja wybraliśmy się z życzeniami do Pań z Biblioteki Miejskiej w Lubaniu oraz złożyliśmy życzenia Paniom bibliotekarkom z naszej szkoły.

12-05-2024

MAMY TO! WICEMISTRZYNIE STREFY Z SP1!

Dnia 8 maja, w naszej szkole, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce nożnej dziewcząt klas I-VI – w kategorii Igrzysk Dzieci. W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech placówek: SP1 Bolesławiec, SP Mirsk, SP Osiek Łużycki i SP1 Lubań. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. Każde spotkanie trwało zaś 2x10 min. Nasz zespół – po zaciętych meczach – najpierw zremisował 1:1 z SP Osiek Łużycki, by następnie pechowo przegrać 0:3 z SP Bolesławiec. W ostatnim spotkaniu, którego stawką było II miejsce w zawodach, już pewnie pokonał 3:0 rówieśniczki z Mirska. Tym samym team lubańskiej Jedynki został wicemistrzem strefy jeleniogórskiej!

12-05-2024

II miejsce w konkursie RCEE!

Za nami VI edycja powiatowego konkursu wiedzy z ochrony środowiska pt. „Współczesna misja to mniejsza niska emisja. NIE dla SMOGU.” zorganizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej Oddział MiPBP w Lubaniu. Zadania eliminacyjne były w formie: teoretycznej oraz praktycznej. O końcowym wyniku decydowała zaś ocena (suma punktów) drużyny uzyskana za zadania z obu części. Miło nam poinformować, że w kategorii kl. 7-8 szkół podstawowych zaszczytne II miejsce zajęła reprezentacja SP nr 1 w składzie: Aurelia Łyp, Maja Sałandyk, Paweł Kiełdanowicz (wszyscy troje są z kl. 7a). Gratulujemy świetnego wyniku i życzymy dalszych sukcesów! Nauczycielem przygotowującym do konkursu była pani Małgorzata Hołod – nauczycielka geografii.

09-05-2024

II MIEJSCE W POWIATOWYM KONKURSIE „MISTRZ SKAKANKI” DLA KLAS I-III

Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się finał IV Powiatowego Konkursu „Mistrz Skakanki” dla uczniów klas I-III. Pomysłodawcą tego konkursu jest pani Monika Borkowska, doradca metodyczny ds. wychowania fizycznego w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Lubaniu. W tym roku Szkoła Podstawowa nr 1 była współorganizatorem oraz gospodarzem imprezy. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas I-III oraz 13 z klas IV-VIII. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać jak największą ilość skoków na skakance w ciągu jednej minuty i mógł podjąć się trzech prób. Uczennica naszej szkoły, Hania Brzezicka z klasy III a zajęła zaszczytne 2. miejsce w kategorii klas I-III, wykonała 170 skoków.

09-05-2024

Siódmoklasista laureatem stypendium USKI Polska!

Jako szkoła staramy się wspierać uczniów szczególnie uzdolnionych naukowo, intelektualnie czy sportowo. Ci, którzy posiadają wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub zasłużyli się czymś szczególnym dla swojego regionu, mają szansę sprawdzić się w stypendialnych programach wojewódzkich czy ogólnopolskich. Tym razem wzięliśmy udział w programie stypendialnym USKI Polska w Krakowie. Mamy zaszczyt poinformować, że uczeń naszej szkoły – Paweł Kiełdanowicz z klasy 7a został laureatem tego ogólnopolskiego programu. Kandydat spełnił wszystkie warunki udziału w programie oraz przeszedł procedurę rekrutacyjną określoną w regulaminie.

08-05-2024

Wyróżnienie w dolnośląskim „Konkursie na… Konkurs rozwijania umiejętności opisanych w Zintegrowanej

W lutym 2024 r. wzięliśmy udział w „Konkursie na… Konkurs rozwijania umiejętności opisanych w ZSU 2030 u dzieci i młodzieży”. Warto zaznaczyć, że konkurs został objęty Patronatami Honorowymi: Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Do zdobycia były cenne nagrody i możliwość podzielenia się doświadczeniem oraz wiedzą, między innymi jak doskonalić umiejętność pracy zespołowej, krytycznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów czy uczenia się od siebie nawzajem. Naszym zadaniem było przygotowanie autorskiego regulaminu konkursu zgodnie z założeniami i z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi cyfrowych.

08-05-2024

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Największa, najmniejsza, najdroższa… – wszystko o książce z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Po co powstają książki? Żeby je czytać! Wydawałoby się, że korzyści z czytania książek są uczniom powszechnie znane, a jednak do regularnego czytania przyznaje się niewielu młodych ludzi. Dlatego Dzień Książki i Praw Autorskich był doskonałą okazją, by zachęcić dzieci do sięgania właśnie po nie. Każdego 23 kwietnia odbywa się wiele wydarzeń związanych z krzewieniem czytelnictwa. Z tej okazji również w naszej szkole przeprowadzono inspirujące lekcje promujące czytelnictwo.

08-05-2024

„Dbamy o zasoby wody” konkurs w SP4 Lubań

Klasy 2b i 4b zostały laureatami konkursu „Dbamy o zasoby wody”, który został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Wody przez Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lubaniu.

08-05-2024

„Wiwat Konstytucja, 20 lat Polski w UE”

Uczniowie z klas 5c i 5a tworzyli - pracując w grupach - plakaty upamiętniające 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja oraz 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

07-05-2024

Tablica interaktywna dla pierwszaków

Mamy wielką przyjemność ogłosić, że do grona przyjaciół wspierających naszą szkołę dołączyła firma Dr. Schumacher, dzięki której udało nam się osiągnąć cel zakupu: monitora tablicy interaktywnej do klasy 1b.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...