Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-09-2014

Oferta Ośrodka Wsparcia Dziennego w Lubaniu skierowana dla małych mieszkańców miasta Lubań w zakresie inicjatyw lokalnych na rzecz obcowania ze sztuką teatralną opiewała w bogaty repertuar.

Najmłodsi mieszkańcy w okresie trwania tegorocznych wakacji skorzystali z czterech widowisk teatralnych zatytułowanych: „Piraci”, „Mówimy nie wszystkiemu co złe”, „Niezwykłe przypadki foczki akrobatki” oraz „Miasteczko ruchu drogowego”zaprezentowane przez aktorów z agencji teatralnej Art Metanoia z Krakowa.

 

Był to przede wszystkim czas dla naszych milusińskich, kiedy teatr stał się kameralny, niemalże na wyciągnięcie ręki, interaktywny, mądry i magiczny. Oparty na dobrej literaturze, z nowoczesnym, nawet odrobinę eksperymentalnym podejściem – stał się wyjątkową atrakcją dla młodszych oraz starszych dzieci.

 

Dzieci poprzez zabawę w teatr obserwowały i uczyły się ról społecznych i chłonęły wartości cenne w relacjach międzyludzkich. Teatr dziecięcy uruchomił najbardziej skuteczną metodę – uczenie się przez przeżywanie. Spełnił wiele funkcji dydaktycznych, wychowawczych i terapeutycznych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...