Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-06-2015

Tegoroczna wycieczka uczniów Gimnazjum nr 3 miała miejsce w słonecznym regionie Costa Brava w Hiszpanii. Podczas podróży mieliśmy okazję odwiedzić malownicze Monako, gdzie odkryliśmy m.in. największe w Europie oceanarium, zabytkową katedrę czy Pałac Książęcy.

Po regeneracji sił we francuskim hotelu zwiedziliśmy miejscowość Figueres z Muzeum Salvadora Dalí oraz skupiającą starożytne dzieła architektury Gironę. Po południu miało miejsce zakwaterowanie w apartamentach w L’Estartit. Kolejnego dnia nie zabrakło odrobiny szaleństwa w Marinelandzie. Zabawa w Aquaparku połączona była również z pokazami delfinów, lwów morskich czy egzotycznych ptaków. Następnego poranka wyruszyliśmy do najbardziej wyczekiwanej, przepięknej Barcelony – stolicy Katalonii. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od słynnego stadionu Camp Nou, po czym ruszyliśmy do kościoła Sagrada Familia, zaprojektowanego przez Antonio Gaudiego. Następnie zobaczyliśmy m.in. katedrę, wioskę hiszpańską i panoramę miasta ze wzgórza Montjuic. Dzień zakończył się spacerem po Las Ramblas – głównym deptaku, na którym gromadzą się uliczni artyści i sprzedawcy. Ostatni dzień przed wyjazdem spędziliśmy na pięknej plaży, relaksując się w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Ostatnią atrakcją wycieczki była szwajcarska Genewa, gdzie podziwialiśmy najcenniejsze egzemplarze zegarków świata i siedzibę ONZ. Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do Lubania w sobotnie popołudnie.
Mimo początkowych zawahań pogody wycieczka okazała się udana. Z pewnością każdy z nas będzie wspominać ją jako wyjątkowe zakończenie roku szkolnego 2014/15.

 
  Uczestniczka wycieczki z klasy III a :)        
 
 
 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...