Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
17-09-2015

10.09.2015 r. Gimnazjum nr 3 odwiedzili leśnicy oraz strażnicy leśni, którzy przybyli w związku z projektem edukacyjno-warsztatowym ,,Zielony Rower”.
Uczniowie przywitali gości chlebem i solą oraz krótkim koncertem na trąbkę w wykonaniu Tymka Kuzi.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas II e i III c. Edukatorzy przybliżyli pracę leśników i walory ekosystemów leśnych. Wyjaśnili także, na czym polega zawód strażnika leśnego. Ciekawym elementem tych warsztatów była krótka inscenizacja, w której uczestniczyli uczniowie. Zadanie gimnazjalistów polegało na przygotowaniu rozprawy sądowej, podczas której osądzono i ukarano osobę zaśmiecającą las.
Lekcja ta uświadomiła uczestnikom warsztatów, że każdy z nas musi dbać o ekosystemy leśne, ponieważ tak wiele dają, a tak niewiele oczekują.
Promowanie przyrody w taki sposób, czyli przez osoby, które mają bezpośredni kontakt z jej walorami, są bardziej wiarygodne dla każdego z nas i na pewno zaowocują prawidłowymi zachowaniami podczas spaceru w lesie.

 
              MP             
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...