Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-05-2021

22 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Praw Zwierząt. Data ta nawiązuje do uchwalenia 22 maja 1997 roku przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt.

   Dzień Praw Zwierząt został ustanowiony przez Klub Gaja dla podkreślenia wagi, przyjętej przez polski parlament, Ustawy o ochronie zwierząt (1997r.). Petycję Klubu Gaja za wprowadzeniem ustawy podpisało 600 tysięcy osób. Była to największa kampania obywatelska na rzecz praw zwierząt w Polsce. Od wielu lat Dzień Praw Zwierząt jest doskonałą okazją do podejmowania lokalnych działań przez wolontariuszy. Już pierwszy artykuł ustawy wyjaśnia, że zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Zobowiązuje także organy administracji publicznej do podejmowania działań na rzecz ochrony zwierząt i współdziałanie w tym zakresie z odpowiednimi instytucjami i organizacjami.

   W naszej ,,dwójeczce”, na dzień przed, klasa IIIa wykonała plakaty, które miały przypominać o tym by pamiętać ,że zwierzę to nie zabawka. Dzieci w pełni świadome tego stwierdzenia z wielkim zaangażowaniem, wiedzą i umiejętnościami tworzyły piękne prace, które zostały zaprezentowane w holu naszej szkoły. Kolejny raz  wrażliwość, empatia i poczucie obowiązku zwyciężyły i przełożyły się na udane zajęcia. Brawo!                                                                                                       

                                                                                            ,,Mały Samorząd”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...