Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
07-06-2021

W ciągu dwóch pierwszych dni czerwca br., uczniowie edukacji wczesnoszkolnej naszej ,,dwójeczki”, zaprzyjaźniali się z robotem Photon.

   Robot Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się wraz z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie i rozwija logiczne myślenie i kreatywność. 

   Każde dziecko  mogło spróbować swoich sił w programowaniu robota, a rywalizacja w dwóch grupach wywołała  wiele śmiechu i zabawy. Dzieci próbowały swoich sił w nawigowaniu robotem przy użyciu tableta. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste.

  Nauka programowania to prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym cyfrowym świecie jest tak samo ważna, jak nauka czytania i matematyki. Zapisując dzieci na kursy programowania i robotyki dajemy dzieciom bezpieczną przyszłość, gdyż umiejętność programowania i logicznego myślenia będzie mogło wykorzystać w swojej przyszłej karierze naukowej i zawodowej. Dzieci każdego dnia korzystają z komputerów i tabletów w celach rozrywki lub edukacji, dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie ich zamiłowania do nauki, ucząc ich umiejętności programowania i robotyki. To zaprocentuje w przyszłości!

  Photon jest pierwszym na świecie interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie oraz rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie - poprzez zabawę!

   Photon jest całkowicie polskim robotem. Może być programowany za pomocą 4 graficznych języków programowania. Photon poznaje świat dzięki swoim 10 programowalnym czujnikom m.in. ropoznawaniu dotyku, koloru podłoża, dźwięku czy odległości.

 Kolejny już raz mieliśmy wspaniałą naukę przez zabawę i odwrotnie. Dziękujemy organizatorowi warsztatów za przybycie do naszej szkoły.                                                                                                    ,,Mały Samorząd”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...