Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
11-08-2021

Premiera książki 10 września o 17:30 w Sali Ślubów!

Premiera książki Piotra Dumanowskiego "Historyczne ciekawostki z Lubania i okolic". Nakład: 300 egz. Wydawca: Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu. Skład i druk: Wydawnictwo AD REM Jelenia Góra. Sprzedaż książki w trakcie spotkania w cenie 35,00 zł w Sali Ślubów w lubańskim Ratuszu (wejście od fontanny).

Piotr Dumanowski - ur. w 1985 roku w Lubaniu. Z wykształcenia germanista i absolwent kierunków filozofia i teologia. Przez kilka lat pracował w Lubaniu i Zgorzelcu jako nauczyciel, wychowawca i pedagog oraz lektor języka niemieckiego, pracownik biurowy tłumacza przysięgłego i opiekun grup turystycznych na Zamku Czocha.

W latach 2011- 2020 prezes organizacji pozarządowej Stowarzyszenie Miłośników Parafii Katolickiej w Uniegoszczy, od 2016 roku do 2020 roku członek Rady Muzeum Regionalnego w Lubaniu, od 2021 także członek Stowarzyszenia Miłośników Górnych Łużyc.

Autor publikacji "Uniegoszcz - dziedzictwo przeszłości" (2013) oraz książki Historyczne Ciekawostki z Lubania i okolic (2021), współautor pozycji książkowej "Z Lubaniem w życiorysie. Wybór biogramów z okazji 800 lat miasta" (2020).

Tłumacz tekstów niemieckojęzycznych do książki Joanny Lamparskiej "Imperium małych piekieł" (2019). Autor tekstu do biuletynu dla seniorów z Powiatu Lubańskiego z projektu ASOS (wydanie planowane). Autor licznych artykułów o tematyce regionalnej w gazecie Ziemia Lubańska oraz współpracownik Gościa Legnickiego.

Z zamiłowania pasjonat numizmatyki, starych pocztówek z regionu oraz archiwalnych dokumentów. W wolnych chwilach interesuje się psychologią, dobrą książką, muzyką retro, turystyką i aktywnym uprawianiem sportu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...