Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
08-09-2021

Kalendarz inwestycyjny Gminy Miejskiej Lubań w sierpniu zapełniły inwestycje małe i duże. Poniżej kilka z nich.

6 sierpnia Gmina Miejska Lubań podpisała umowę z firmą ELTOR. Umowa dotyczy inwestycji „Rewitalizacja Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu – Etap 1”. W ramach tego zadania zostanie wykonany remont ciągów komunikacyjnych na terenie Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu w tym części Al. Kombatantów wraz z chodnikami oraz ul. Sybiraków (drogi wewnętrznej obok cmentarza żołnierzy radzieckich) wraz z chodnikami. Prace opiewające na kwotę 1,5 mln zł powinny się zakończyć do końca kwietnia 2022 roku.

Do połowy października potrwają prace rozpoczęte w sierpniu i prowadzone w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych poprzez modernizację chodników przy ul. W. Polskiego i M. Kopernika w Lubaniu”. Zakres robót obejmuje przebudowę nawierzchni chodników przy ul. Wojska Polskiego i Mikołaja Kopernika w Lubaniu. Wymianie podlegać będą również przyłącza kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem podłączeń rur spustowych sąsiadującego z ulicą budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Prace prowadzi firma Malarstwo-Murarstwo-Dekarstwo Bogdan Remez.

19 sierpnia dokonano wyboru najkorzystniejszych ofert na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Lubań. Inwestycja została podzielona na części obejmujące budowę instalacji fotowoltaicznych na dachach Miejskiego Domu  Kultury w Lubaniu, budynku socjalno-biurowego przy ul. Ludowej, sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Urzędu Miasta Lubań. Wobec złożonych ofert najkorzystniejsze warunki przedstawiła lubańska firma Handel i Usługi Bogusław Kosior. Z wybranym wykonawcą zostaną zawarte umowy na wykonanie poszczególnych zadań po upływie terminu na wniesienie odwołań.

W tegorocznym budżecie miasta pojawiło się zadanie „Przebudowa dróg – ul. Kolejowa i ul. Jeleniogórska – wykonanie dokumentacji projektowej”. W temacie dróg jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie realizacji inwestycji, które połączą ul. Górniczą z ul. Zawidowską oraz ul. Leśną z Aleją Niepodległości. Czytaj więcej w artykule „Nadzwyczajne obrady”.

Pod koniec sierpnia firma Croquet zamontowała nowe urządzenia na placu zabaw przy ul. Kolejowej i ul. Fabrycznej Osiedle. Place doposażone w linarium, huśtawki i trampolinę cieszą już najmłodszych. Łączny koszt zakupu i montażu urządzeń wyniósł 22.316,57 złotych. W przyszłym roku planowane są kolejne doposażenia.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...