Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
09-09-2021

Każdy z nas pamięta dzień, kiedy po raz pierwszy przekroczył próg szkoły. Z jednej strony czuliśmy obawę, z drugiej strony ciekawość, co przyniesie nowy etap naszego życia. Tak samo działo się w przypadku uczniów pierwszych klas naszej szkoły.

Pierwsze tygodnie nauki w szkole są dla nich szczególnie ważne. Poznają budynek szkoły. Nawiązują nowe znajomości i przyjaźnie. Na tym etapie bardzo ważna jest integracja zespołu klasowego, aby dzieci czuły się ze sobą dobrze i bezpiecznie.  Dlatego też uczniowie klasy 1c rozpoczęli swoją przygodę ze szkołą od wspólnych zabaw, które jednocześnie przygotowują je do nauki pisania liter. Dzieci wykorzystując Edukację przez ruch wspólnie tworzyły „Rytmiczne portrety naszej klasy”, poszły na wycieczkę po szkole, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się m.in. gabinet dyrektora, pedagoga, czy biblioteka, gabinet pielęgniarki i pracownia komputerowa.

Wspólnie bawiły się chustą animacyjną KLANZA, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się nabywają nowych umiejętności.

Dzięki temu, że w klasie korzystamy z tablicy multimedialnej nasze zajęcia są jeszcze bardziej atrakcyjne. Tym razem wykorzystaliśmy tablicę do treningu umysłu, gdzie uczniowie tworząc jedną drużynę musieli współpracować ze sobą, aby ukończyć grę.

 Dzieci poprzez muzykę, ruch i zabawę zdobywają nowe umiejętności. A za kilka dni staną się pełnoprawnymi uczniami naszej społeczności szkolnej

Wszystkim uczniom życzymy szybkiego i łatwego zaaklimatyzowania się w szkole, mnóstwo sukcesów i wspaniałych przyjaciół!

 

 

                                                                                              Wychowawca 1c

Marta Browarczyk

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...