Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
20-09-2021

Klasa 2b i 2 c wczesnym rankiem zagościły w parku tuż przy Siekierce. Naszym głównym celem tego dnia było dotarcie do mieszkańców naszego miasta z ekologicznym przesłaniem w obronie pszczół.

Na początku posprzątaliśmy park. Na drzewach zawieszone zostały ulotki, mówiące o konieczności ochrony tych cudownych owadów. W ramach projektu i konkursu RCEE „Pomagamy pszczołom” wykonaliśmy kolejne zadanie. Pomalowaliśmy  cały park w plastry miodu i małe pszczółki. Wykorzystaliśmy heksagonalny kształt bruku. Podczas zajęć plastycznych zauważyliśmy wielkie zainteresowanie przechodniów. Mamy nadzieję, że propszczelarskie hasła, zamieszanie w parku, akcja ulotkowa  wszystko to przyczyniło się, że dotarliśmy do dość sporej  rzeszy mieszkańców  Lubania z małą lekcją przyrody. Stańmy się miastem przyjaznym owadom zapylającym. Niech powstaną kwietne łąki i piękne rabatki. Adoptuj pszczołę - zachęcamy: https://adoptujpszczole.pl/ .  Adoptuj Pszczołę to akcja społeczna Greenpeace, dzięki której już kolejny rok tysiące osób wspólnie angażują się w pomaganie pszczołom i innym zapylaczom.

red. Wioletta Bućko, Beata Hanka

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...