Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-10-2021

Pod koniec września w naszej ,,dwójeczce”, odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas młodszych, w związku z akcją ,,Bezpieczna droga do szkoły”, które prowadziła pani Natalia Gołąb ze Straży Miejskiej w Lubaniu.

Podczas spotkania przypomniano zasady bezpieczeństwa, których trzeba przestrzegać na drodze , promując pozytywne wzorce zachowań . Przedstawiono zalety korzystania z elementów odblaskowych, utrwalono symbole świateł sygnalizatora oraz znaków drogowych . Głównym celem organizowanych zajęć jest przygotowanie uczniów do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym podczas kolejnych etapów edukacji szkolnej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych. Chcemy kształtować postawę odpowiedzialności już wśród najmłodszych dzieci i przekazać im wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się i umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach. Na koniec spotkania wszystkim rozdano odblaski.

Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia i miejmy nadzieję ,że wiedza zdobyta w trakcie warsztatów nie będzie tylko teoretyczna.

Uczniowie i pedagodzy z ,,lubańskiej dwójki”, dziękują Straży Miejskiej w Lubaniu za pomoc i przeprowadzenie zajęć z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

                                                                                                                               

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...