Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-02-2022

Nudy nie było! Podsumowanie ferii w bibliotece. Choć tegoroczne ferie zimowe zupełnie nie przypominały tych śnieżnych sprzed wielu, wielu lat, to chyba nasi uczestnicy zaliczą je do udanych.

Biblioteka zorganizowała szereg różnorodnych zajęć, popularyzujących w atrakcyjny sposób książkę a przede wszystkim ukazujących naszą bibliotekę jako miejsce świetnej zabawy oraz alternatywę dla biernego siedzenia przed smartfonem lub komputerem. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno tych młodszych, jak i tych nieco starszych.

Pierwszy dzień ferii rozpoczęliśmy od bardzo ważnego tematu – bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Trzeba przyznać, że pomysłowości i kreatywności naszym uczestnikom nie brakowało. Dzieci stworzyły piękne prace pt. pejzaż zimowy oraz nasi mali przyjaciele – ptaki. W ruch poszły nożyczki, otworzona została spora ilość klejów i skorzystano z niezliczonej ilości kolorowych papierów. Ogromnym powodzeniem cieszyły się spotkania z Photonami oraz klockami Lego WeDo 2.0. Zajęcia z pewnością rozbudziły wyobraźnię przyszłych adeptów programowania i robotyki. Niesamowite przeżycia sprawiło mobilne Planetarium Bajkonur. Dzieci dzięki planetarium mogły przenieść się w kosmos. Bajkonur jest nowoczesną multimedialną pomocą dydaktyczną oraz doskonałym narzędziem wspomagającym edukację. Było również bardzo kulturalnie, bowiem mogliśmy uczestniczyć w dwóch przestawienia teatralnych zorganizowanych przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu Natomiast, w ostatni czwartek ferii byliśmy na seansie filmowym w lubańskim Kino WAWEL Lubań.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii w bibliotece nie będzie brakowało. Każdego dnia dzieci przychodziły na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem podziękowania i uznania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...