Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
18-03-2022

Przez lata wokół Zamku Czocha narosło wiele mitów i legend, powstawały różne wersje jego historii. Pisano o nim książki i artykuły, stał się scenerią kilku seriali i produkcji filmowych. Nieustannie budzi zainteresowanie badaczy i pasjonatów historii.

Wśród nich są nasi wczorajsi (17.03.2022 r.) goście i autorzy publikacji „Zamek Czocha. Tajemnice warowni i regionu”. Agnieszka Łabuz i Piotr Kucznir to Społeczni Opiekunowie Zabytków, członkowie Łużyckiego Towarzystwa Historycznego Zamku Czocha. Ich monografia odsłania znane niewielu osobom fakty oparte na skrupulatnie gromadzonej dokumentacji. Odpowiada na wiele nurtujących pytań, m.in.: jakie, podczas II wojny światowej, było przeznaczenie zapory leśniańskiej, czy w zamku można odnaleźć symbole masońskie, czy obiekt skrywa skarby i nieodkryte przejścia?

Podczas spotkania w „Galerii nad Schodami”, mieszkańcy Lubania i okolic mieli okazję wysłuchać interesujących opowieści z historii regionu oraz obejrzeć kopie dokumentów zgromadzonych w toku powstawania promowanej książki. Była również możliwość jej zakupienia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...