Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-04-2022

Dzięki lokalnym miłośnikom nocnego nieba i dofinansowaniu na inicjatywy lokalne z projektu BLISKO, Biblioteka zaprasza na KOSMICZNE wydarzenia.

Zaglądajcie na stronę Biblioteki https://bibliotekaluban.pl/zblizajace-sie-wydarzenia/maj-z-kosmosem/ i śledźcie Facebooka: https://www.facebook.com/biblioteka.luban aby nie przegapić szczegółów.

Kosmiczny miesiąc zaczniemy 6 maja o 21:00 na boisku ZSP im. Adama Mickiewicza w Lubaniu (ul Łokietka 2) lub w razie niepogody w Bibliotece w Ratuszu. Niezwykły pokaz nieba w wykonaniu Karola Wójcickiego będzie niebywałą okazją by na własne oczy zobaczyć piękno kosmosu. Twórca największego w Polsce profilu o tematyce astronomicznej o nazwie “Z głową w gwiazdach” zabierze nas na wędrówkę po zakamarkach nocnego nieba. Kto chodź raz widział transmisje Karola wie, jak wielką pasją w jego życiu jest patrzenie w gwiazdy, i z jakimi emocjami potrafi zarazić nią zarówno dzieci jak i najstarszych. Wędrówka po niebie z pomocą teleskopów pozwoli nam zajrzeć tam gdzie ludzkie oko nie sięga! Pogoda nie pokrzyżuje nam planów, w razie zachmurzenia odbędzie się równie interesujący wirtualny pokaz nieba. Wydarzenie znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/events/500762208387617/

10 maja o godz. 17:00 zapraszamy dzieci i ich rodziny do Galerii nad Schodami w naszej Bibliotece, na seans Kosmicznego Kina Familijnego, oczywiście tematem przewodnim będzie nasza planeta ale również ekologia, przyjaźń i przyszłość planety. Roboty dostarczą nam sporą dawkę humoru.

17 maja o godz. 17:00 również w Bibliotece w Ratuszu odbędzie się wernisaż astronomicznej wystawy zdjęć zrobionych przez lokalnych miłośników nieba. Będzie to doskonała okazja na zadanie pytań odnośnie obserwacji nieba w naszym regionie, wymianę kontaktów i integrację.

25 maja po zachodzie słońca, jeżeli tylko pogoda pozwoli wybierzemy się na noc spadających gwiazd. Oprócz szukania spadających gwiazd pooglądamy przez teleskop aktualnie widoczne na niebie obiekty. Szczegóły w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/3135064096808246

31 maja o 17:00, na zakończenie kosmicznego miesiąca, wrócimy znów do naszej Biblioteki. Tym razem będzie to kino dla starszych widzów, kino Ridleya Scotta. Film o losach człowieka próbującego samotnie przetrwać w trudnych warunkach po nieudanej ekspedycji na Marsa.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...