Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-11-2023

Trwa nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Wnioski mogą składać podmioty, dla których gmina miejska Lubań otrzymała Promesę wstępną z Rządowego Programu Ochrony Zabytków.

Burmistrz Miasta Lubań informuje, że w okresie 28 .11.2023 r. – 04.12.2023 r. można składać wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, o którym mowa w art. 8 ustawy o ochronie zabytków, lub znajdującym się w ewidencji zabytków wskazanej w art. 22 ustawy o ochronie zabytków, usytuowanych w granicach administracyjnych miasta Lubań i będących własnością podmiotów nie zaliczanych do sektora finansów publicznych. Wnioski mogą składać podmioty, dla których gmina miejska Lubań otrzymała Promesę wstępną z Rządowego Programu Ochrony Zabytków. 

Zasady i tryb udzielania dotacji określone są w Uchwale nr LXXX/467/2023 Rady Miasta Lubań z dnia 31 października 2023 r. w sprawie zasad i trybu udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków, sposobów jej rozliczania oraz sposobów kontroli w ramach środków pozyskanych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Ponadto podstawą udzielenia dotacji jest również Uchwała Nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Wniosek wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Lubań ul. 7 Dywizji 14, 59-800 Lubań w Biurze Obsługi Interesanta, w godzinach pracy Urzędu.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (75) 6464 435, lub osobiście w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Przestrzenne UM Lubań pok. nr 10 ul. Mickiewicza 6.

 

 

                                                                                               Burmistrz Miasta Lubań

 

                                                                                                   Arkadiusz Słowiński

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...