Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-11-2023

W sobotę 25 listopada w Lubaniu spotkali się pasjonaci gry planszowej Rummikub z Lubania i regionu na międzypokoleniowym turnieju, zorganizowanym wspólnie przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu.

Rummikub to znana planszówka, popularna zarówno wśród młodszych jak i starszych. Ciekawa gra logiczna, odrobina zdrowej rywalizacji oraz świetna atmosfera to przepis na udaną, międzypokoleniową zabawę. Taki właśnie był sobotni „Lubański Turniej Rummikuba”, który odbył się w sali konferencyjnej ŁCR. W spotkaniu, łączącym pokolenia, wzięło udział aż 31 graczy w wieku od 12 do ponad 80 lat. Poza mieszkańcami i mieszkankami Lubania w międzypokoleniowych rozgrywkach uczestniczyli też przedstawiciele gmin Leśna, Gryfów Śląski, Siekierczyn, Sulików oraz gminy wiejskiej Lubań, w tym miłośniczki Rummikuba z grupy senioralnej w Centrum Społecznym w Leśnej oraz Klubu Seniora w Gryfowie Śląskim.

Zwycięzcą Turnieju został mieszkaniec Leśnej – Michał, na co dzień uczeń ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu. II miejsce zajął najmłodszy uczestnik Turnieju – 12-letni Tobiasz z Nawojowa Łużyckiego. III miejsca należało do „starszej młodzieży” – pani Ryszardy z Lubania. IV miejsce zajęła Ada z Lubania. Na laureatów czekały nagrody: bony zakupowe o wartości 150 zł. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek z lokalnej pasieki.

Organizatorzy Turnieju gratulują laureatom oraz dziękują uczestnikom za wspólną zabawę i wspaniałą, międzypokoleniową atmosferę.

"Lubański Turniej Rummikuba" został zorganizowany w ramach projektu "Aktywni Dolnoślązacy 60+" w programie Dolnośląskiej Akademii Kompetencji Seniora, realizowanego przez lubańskie Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze", przy dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.facebook.com/Stowarzyszenie.POGRANICZE

Tekst/foto: Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...