Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-07-2024

4 lipca Lubań odwiedził poseł na sejm RP X kadencji Arkadiusz Sikora.

Poseł Sikora został wybrany do sejmu z okręgu legnickiego z listy Nowej Lewicy. Działa w sejmowych komisjach: do Spraw Unii Europejskiej, Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Gospodarki i Rozwoju. Jest też wiceprzewodniczącym Dolnośląskiego Zespołu Parlamentarnego. 

Arkadiusz Sikora odwiedza gminy i powiaty ze swojego okręgu wyborczego, aby poznać problemy i potrzeby samorządów oraz mieszkańców. 

Podczas spotkania burmistrz Grzegorz Wieczorek i zastępczyni burmistrza Magdalena Wydra rozmawiali z parlamentarzystą o budowie ronda na DK30 i remoncie mostu drogowego na Kwisie. 

- Wiemy, jak ważna jest dla mieszkańców bezpieczna przeprawa przez Kwisę. Dlatego prosiliśmy o wsparcie naszego pomysłu budowy kładki pieszo-rowerowej, dzięki której mieszkańcy – do czasu kompleksowej przebudowy mostu – mogliby przechodzić na drugą stronę rzeki. Liczymy na pomoc rządową, zarówno w budowie mostu, jak i tymczasowej kładki mówił Burmistrz Miasta Lubań Grzegorz Wieczorek. 

Lubańscy samorządowcy zwrócili także uwagę posła na problem gmin przygranicznych, dotyczący podatków płaconych przez mieszkańców w Niemczech i Czechach. Powoduje to oczywiście odpływ środków z miejskiej kasy. Dlatego potrzebne są uregulowania prawne, zachęcające do rozliczania się w Polsce lub rekompensujące gminom wybory podatkowe mieszkańców. 

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...