Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

05-12-2012

Szkoła Dobrych Czarownic w SP4

Dnia 29 listopada 2012 r. nasza szkoła zamieniła się w „Szkołę Dobrych Czarownic”. Zawitało do niej mnóstwo przepięknych czarownic i czarnoksiężników.

05-12-2012

Gimnazjaliści z „jedynki” aktywnie działają na rzecz środowiska naturalnego

Dnia 3 grudnia w Sali Rajców w Ratuszu odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie XI edycji konkursu ekologicznego „Rady na odpady” organizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej. Jak co roku, już od 11 lat,   uczniowie naszego gimnazjum aktywnie uczestniczyli w selektywnej zbiórce odpadów, i jak co roku znaleźli się w czołówce szkół, uzyskując szczególne wyróżnienie   oraz zdobywając cenne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego. 

04-12-2012

Czytanie bajek

                                    W naszym przedszkolu ruszyła akcja czytania pięknych bajek

04-12-2012

Pomagamy ptakom

W związku z położeniem przedszkola w rejonie parku na Kamiennej Górze w ogrodzie przedszkolnym często goszczą różne ptaki.

03-12-2012

„Magiczny wieczór w lubańskim muzeum”

Sprawili to uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego w Lubaniu, przedstawiając swój program artystyczny z okazji Święta Szkoły, które obchodzą co roku 28 listopada w rocznicę śmierci S. Wyspiańskiego (w tym roku minęła 105 rocznica). Dzień ten jest w Gimnazjum nr 1 zawsze odniesieniem do twórczości Patrona, tym razem
nie mogło też być inaczej.

02-12-2012

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH- TRENING KARATE W GRUPIE IV

 

Czy wiecie co to są karategi i kim jest sensej? My już wiemy!

01-12-2012

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ

 


                  W listopadowy poniedziałek starszaki z  Przedszkola Miejskiego nr 3, wzięły udział w lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez nauczyciela- bibliotekarza ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Wizyta w szkolnej bibliotece miała charakter zapoznawczy. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, skąd się biorą książki w bibliotece, kto może z nich korzystać oraz jak wygląda procedura ich wypożyczania. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Ponadto przedszkolaki wykazały się znajomością różnych bajek i baśni dla dzieci.
 

30-11-2012

Dzieci o miłości do ojczyzny

W piątkowy wieczór 23 listopada przestrzeń miasta tonęła w mroku i delikatnej mgle, a jego ulice świeciły pustakami. Światła latarni z trudem przebijały się przez ciemność, potęgując wrażenie wszechogarniającego marazmu.

29-11-2012

Dzień Pluszowego Misia w PM nr 3

26.11.2012 r. maluszki z naszego przedszkola świętowały „Dzień Pluszowego Misia”. Dzieci poznały historię powstania tego święta oraz fakt, iż Miś to nie tylko maskotka, ale również bohater bajek, książek i filmów. Maluchy prezentowały swoje misie, składały im życzenia z okazji ich święta, brały udział w licznych atrakcjach, między innymi  we wspólnej zabawie. Wspaniałą niespodzianka był poczęstunek. Dzieci kosztowały ciasteczka w kształcie misia, które upiekła jedna z mam. Takie święta jak dziś pozwalają dzieciom zrozumieć wartość przyjaźni.

27-11-2012

Gimnazjaliści z lubańskiej jedynki to kibice na 6!

Dnia 24 listopada 2012r. rodzice, uczniowie i nauczyciele zorganizowali już 4 wyjazd do Zgorzelca, by po raz kolejny kibicować drużynie PGE Turów. Mecz mile nas zaskoczył. Pomimo trudnego początku nasi idole szybko się rozkręcili. Dzięki świetnym rzutom Davida Jacksona w pierwszej kwarcie prowadzili 24:10 i przewaga szybko się zwiększała, rewelacyjny Michał Chyliński i Ivan Zigeranovicia powiększyli ją do 18 punktów (32:14). Ku naszej satysfakcji mecz zakończył się wygraną koszykarzy PGE Turów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...