Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Jednostki - Aktualności - Straż Miejska

Aktualności:

06-11-2013

Nieletni wadale !!!

W dniu  04.11.13r. w godzinach przedpołudniowych Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu kilku osób do budynku byłego szpitala na ul. Zawidowskiej i dewastowaniu pozostałości urządzeń. Strażnicy niezwłocznie udali się pod wskazany adres.

30-10-2013

Uwaga!!! Spalasz liście - możesz ponieść konsekwencje

            W związku z licznymi wątpliwościami dotyczącymi postępowania z bioodpadami powstającymi w czasie pielęgnacji ogródków, ogródków przydomowych i parków, a w szczególności czy odpady te mogą być spalane przez ich posiadaczy na terenie nieruchomości gruntowych będących w ich władaniu. Straż Miejska w Lubaniu informuje:

24-10-2013

Nieletni zbieg

W dniu 23.10.13r. na ul. Rynek - Sukiennice Strażnicy Miejscy ujęli nieletniego poszukiwanego zbiega z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Szklarskiej Porębie. Poszukiwanego przekazano do dyspozycji Policji.

16-10-2013

Pijany kierowca w rowie

W dniu 09.10.13r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Straży Miejskiej i Policji udali się na ul. Brzozową, gdzie mężczyzna kierujący samochodem marki BMW wjechał w znak drogowy.

10-10-2013

Pijany kierujący i posiadacz narkotyków w rękach strażników

W dniu 07.10.13r. o godz. 20:50 patrol Straży Miejskiej pełniąc służbę na ul. Papieża Jana Pawła II zauważył mężczyznę jadącego motorowerem marki SIMSON w kierunku Pisarzowic- bez tablic rejestracyjnych.

03-10-2013

Straż Miejska przypomina !

Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5t, pod warunkiem że:
1. na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymywania lub postoju,
2. szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

Ponadto przypominamy – zabrania się postoju:
W strefie zamieszkania ( znak D-40 ) w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.

23-09-2013

Pijany rowerzysta

W dniu 23.09.13r.  na ul. Ratuszowej strażnicy miejscy zauważyli mężczyznę jadącego rowerem w kierunku ul. Rynek, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy.  

20-09-2013

Ujęto sprawcę kradzieży

W dniu 20.09.13r. o godz. 6:25 na ul. Łużyckiej strażnicy miejscy podjęli interwencję w stosunku do mężczyzny, który wiózł na wózku żeliwną pokrywę, oraz żeliwny kołnierz studzienki kanalizacyjnej.

18-09-2013

Odnaleziony pes

Sunia "Żabka" zabrana w sobotę  z ulicy w Lubaniu. Biegająca w tą i z powrotem, przestraszona, węsząca, wchodząca na jezdnię...
Szukamy właściciela, któremu być może się zgubiła.
Sunia przebywa pod opieką p. Tomka Ruczaja,. Tel. kontaktowy 690 316 820.
Olszyńskie Stowarzyszenia na rzecz bezdomnych zwierząt.

27-05-2013

Właścicielu psa – bądź odpowiedzialny

                  We wtorek (22 maja br.) patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o wałęsającym się po ul. Dąbrowskiego psie maści brązowej. Dyżurny lubańskiej straży powiadomił o zaistniałej sytuacji lekarza weterynarii, który przybył na miejsce z karabinem pneumatycznym ze środkami usypiającymi. Po oddaniu strzału, czworonóg przemieszczał się jeszcze w kierunku centrum, gdzie dopiero na ul. Tkackiej zaaplikowane przez weterynarza środki usypiające zaczęły działać. Czworonoga przewieziono do lecznicy. Po przebadaniu przez weterynarza psa przewieziono do                                                                          schroniska w Jeleniej Górze.
 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...