Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 2

Aktualności:

22-10-2021

„ Co by tu na siebie włożyć?”

Dnia 18 października klasa 3c wybrała się do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu na wystawę prezentującą modę kobiecą na przestrzeni wieków pt. " Ja nie mam co na siebie włożyć".

17-10-2021

Śladami dinozaurów, czyli na wycieczce w Dinoparku

Dinopark w Szklarskiej Porębie to miejsce zabawy i rozrywki. Na terenie sporego kawałka lasu, wśród wzgórz i skał wije się główna ścieżka spacerowa. W październikowy wtorek, uczniowie z 3c i 1a wraz z wychowawczyniami , podążali ścieżką w głąb świata dinozaurów.

16-10-2021

Dzień Edukacji Narodowej w SP2

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego każdy pracownik szkoły otrzymał słodki upominek i zakładkę do książki z życzeniami.

08-10-2021

,,A nam jest szkoda lata"

W jesienną środę , 6 października 2021r., uczniowie klasy 3c wraz z wychowawcą wybrali się do Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu na wystawę malarstwa z akcentem poezji pt.: „ … a mnie jest szkoda lata”.

08-10-2021

,,Zdrowe lekcje” w SP2

Tradycyjnie , z początkiem roku szkolnego w naszej ,,dwójeczce”, rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z naszą higienistką p. Aliną Richter.

07-10-2021

Zwiedzamy Zamek Czocha

4 października 2021 r. uczniowie klas III a i III b, pod opieką wychowawczyń, wybrali się na wycieczkę do Zamku Czocha. Dzieci wzięły udział w ,,Żywej lekcji historii”, podczas której przeniosły się do czasów średniowiecza.

03-10-2021

,,Pasowanie na ucznia 2021/2022”.

We wrześniu , nasza ,,dwójeczka”, przyjęła w poczet swoich uczniów pierwszoklasistów, którzy przydzieleni zostali do trzech klas pierwszych. Był to szczególny dzień, który zawsze wzbudza wiele emocji i na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia jak i jego rodziców.

03-10-2021

Bezpieczna droga do szkoły.

Pod koniec września w naszej ,,dwójeczce”, odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas młodszych, w związku z akcją ,,Bezpieczna droga do szkoły”, które prowadziła pani Natalia Gołąb ze Straży Miejskiej w Lubaniu.

30-09-2021

Dzień Chłopaka.

Dzisiaj , od samego ranka, każda dziewczyna pamiętała, że jest Dzień Chłopaka. Były słodkie upominki, pizza, wyjście do kina oraz mnóstwo prezentów, zabaw i radości. Kochani Panowie wszystkiego, co najlepsze życzą dziewczyny.

30-09-2021

Dzień Głośnego Czytania w SP2.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...