Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

30-04-2022

Uczennica Jedynki Laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego kl. 7-8!

Ortograficzne wyzwania to zdecydowanie emocjonujące konkursy dla wszystkich miłośników ortografii. Celem konkursów ortograficznych jest wyłonienie „Mistrzów Ortografii” oraz pokazanie wartości uczenia się i nabywania umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym.

30-04-2022

Celtyckie rytmy opanowały naszą szkołę!

Wulkan energii i moc pozytywnych przeżyć – tak można opisać koncert łódzkiej grupy „Celtic Trio”, którego odbiorcami byli uczniowie kl. 1-6. W dniu 27 kwietnia br. gościliśmy w szkole zespół, który zaprezentował uczniom tradycyjną, skoczną muzykę celtycką.

30-04-2022

Trening z mistrzem Polski w koszykówce!

Najlepszą zachętą do podjęcia wyzwania, jakie stanowi ruch, jest dobry przykład. Okazuje się, iż jest to świetny sposób, który może przekonać młodego człowieka do uprawiania sportu. Widząc, ile radości sprawia sport, z pewnością łatwiej uczestniczyć w różnych formach aktywności fizycznej.

29-04-2022

W tym roku obchodziliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja!!!

Sztuka jest dziełem nieograniczonym, a do tego o różnych twarzach, dlatego 29.04.2022r. (po długiej przerwie, na czwartej godzinie lekcyjnej, w blasku słonecznych promieni na placu apelowym)

29-04-2022

ZDROWE ŚNIADANIE

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

29-04-2022

To już XX raz dołączyliśmy do wyjątkowej wędrówki!

22 kwietnia uczniowie i uczennice naszej szkoły pod opieką swoich nauczycielek i nauczycieli wzięli udział w XX Jubileuszowym Rajdzie” Łużyckie Wędrówki 2022”

29-04-2022

JAK ZBADAĆ JAKOŚĆ POWIETRZA ZA POMOCĄ POROSTÓW?

Uczniowie klasy 2 b i 2 c wczesnym rankiem wyruszyli na wycieczkę badawczą w teren. Były to najbliższe okolice Lubania.

27-04-2022

MISTRZ ORTOGRAFII W KLASACH II-III

W dniu 21kwietnia 2022r. w naszej szkole uczniowie klas II i III, którzy świetnie radzą sobie z pisownią „trudnych” wyrazów, wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”. Tematem przewodnim tegorocznych eliminacji był „Świat przyrody pod lupą”.

27-04-2022

BRAWO BŁAŻEJ!!!

Uczeń klasy VIII b Błażej Augustyn zajął I miejsce w konkursie z języka angielskiego zorganizowanym przez ZSP im. A. Mickiewicza w Lubaniu dla klas ósmych szkół podstawowych.

27-04-2022

Uczą się oszczędzania

Po raz kolejny, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z naszej ,,dwójeczki”, pogłębiali swoją wiedzę o oszczędzaniu uczestnicząc w zajęciach poza szkołą. A gdzie najwięcej można się dowiedzieć o polskich banknotach i monetach, jak nie w banku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...